Pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron www
Search Engine Optimization

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych, inaczej SEO (ang. Search Engine Optimization), jest zestawem działań mających na celu osiągnięcie przez stronę internetową jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwarki Google na określone słowa kluczowe. Pierwotnie słowo pozycjonowanie odnosiło się do odbioru produktu lub marki przez jej klientów. W tym znaczeniu firmy, aby wypozycjonować produkt, podkreślają jego wyróżniające cechy lub tworzą konkretny wizerunek

Świadczymy kompleksową usługę pozycjonowania strony


Audyty Seo

Przeprowadzamy techniczną analizę strony internetowej, optymalizując serwis zgodnie z aktualnymi wytycznymi najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych.

Wdrażanie zaleceń pod SEO

Wdrożenie zmian optymalizacyjnych zlecamy webmasterom, którzy posiadają doświadczenie w pracach programistycznych na CMS-ach i autorskich systemach

Dedykowany specjalista

Każdy serwis trafia do rąk zespołu doświadczonych ekspertów ds. pozycjonowania, content marketing i copywritingu. Dedykowany specjalista dba o kontakt z klientem

Copywriting Seo

Dostarczamy wartościowe dla użytkowników i zoptymalizaowane pod SEO treści uwzględniające pozycjonowanie słowa kluczowe

Analiza i raporty

Regularnie weryfikujemy skuteczność przyjętej strategii, raportując efekty naszej pracy i zmieniając kurs obranej taktyki SEO

Konsulting

Oferujemy wsparcie merytoryczne na każdym etapie procesu pozycjonowania serwisu internetowego, doradzając najlepsze działania SEO

Pozycjonowanie strony – cena?

Koszt pozycjonowania jest uzależniony od wielu czynników, dlatego usługi SEO wycenia się indywidualnie. Na cenę wpływa m.in. branża, w której działa przedsiębiorca, konkurencyjność fraz kluczowych (im mniej popularna fraza, tym tańsza usługa i szybsze wyniki), jakość serwisu (treść, struktura, CMS), wiek domeny, istniejący profil linków.

Ryczałt (abonament):
od 599 do 15000 zł miesięcznie

Stawka za godzinę pracy specjalisty:
od 200 do 300 zł za godzinę

Cena usługi pozycjonowania obejmuje:

  • Zwiększanie widoczności na sukcesywnie powiększaną liczbę słów kluczowych,
  • Przygotowanie pakietu treści zoptymalizowanych pod SEO,
  • Pozyskiwanie wartościowych linków zwrotnych,
  • Opiekę indywidualnego specjalisty SEO,
  • Materiały edukacyjne – poradniki, webinary, słowniczki.

Korzyści z pozycjonowania – wpływ na ruch w serwisie

Wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania przekładają się na większą liczbę odwiedzin. Im wyższa pozycja domeny w wyszukiwarce, tym więcej zanotuje ona wejść (źródło: chitika.com/google-positioning-value). Na stronę z 1. miejsca wyników wyszukiwania wchodzi aż 32,5% użytkowników, z 2. – 17,6%, a z 5. miejsca już tylko 6,1% użytkowników. Wyniki z pierwszej strony przynoszą domenom 91,5% ruchu.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Ignite Visibility wskazują, że 43% użytkowników klika w pierwszy organiczny wynik w rankingu Google. Druga pozycja zgarnia ok. 37% kliknięć, a 3 już tylko prawie 30%. Do ostatniej, 10 pozycji, dociera jedynie ok. 3% użytkowników.

Efektywne pozycjonowanie zapewnia także wzrost rozpoznawalności marki i zdobycie przewagi nad konkurencją. Strona, która często pojawia się w wynikach wyszukiwania, jest lepiej zapamiętywana przez potencjalnych klientów.

Dlaczego pozycjonowanie w Google to konieczność?


1
Telewizja i radio

dwa największe kanały komunikacji marketingowej – z roku na rok tracą na popularności na rzecz nowoczesnych form promocji. W 2019 r. wydatki na reklamę w internecie zwiększyły się o 121,9 mln zł (o 7,8%), osiągając poziom 1,69 mld zł (dane Agencji Starcom za 2019 r.). Tym samym pozycjonowanie i kampanie PPC powiększyły swój udział z 33,6% do 35,8% w polskim rynku reklamowym. Największą część budżetów na marketing online przeznaczała branża handlowa.

2
Udział reklamy online w rynku reklamowym

Promocja firmy w internecie staje się koniecznością szczególnie wtedy, gdy biznes oparty jest o model e-commerce. Zwiększanie widoczności musi z kolei koncentrować się na jednej wyszukiwarce Google. Na polskim rynku posiada ona wręcz monopolistyczną pozycję, obsługując niemal 93% użytkowników (wg gs.statcounter.com – maj 2020). Zajęcie wysokiej pozycji w Bing, Yahoo czy Yandexie nie będzie wiązało się z większymi korzyściami, ponieważ większość internautów nawet nie wie o istnieniu takich wyszukiwarek.

3
Popularność wyszukiwarek w Polsce

I choć Google posiada zaawansowane algorytmy ustalające pozycję serwisów w rankingu na podstawie przeszło 200 czynników rankingowych, warto zainwestować w zoptymalizowanie strony pod tę jedną, konkretną wyszukiwarkę. Zajęcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w google.pl pozwoli uzyskać wzrost ruchu na stronie, przekładający się na konwersje.